Question #71922

If the total manufacturing cost is $40000 and the total units manufactured is 500 units, then the per unit cost would be __________?


Options:

Answer: If the total manufacturing cost is $40000 and the total units manufactured is 500 units, then the per unit cost would be .

Question Screenshot

Question Screenshot
For best sharing results, download the image first and then attach it to your social media post.

Test Your Knowledge

Want to practice more questions like this? Take a quiz in this category!

Take a Quiz

Share This Question