Question #71922

If the total manufacturing cost is $40000 and the total units manufactured is 500 units, then the per unit cost would be __________?


Options:

Answer: If the total manufacturing cost is $40000 and the total units manufactured is 500 units, then the per unit cost would be .

Test Your Knowledge

Want to practice more questions like this? Take a quiz in this category!

Take a Quiz

Share This Question